About

Ida Academia Dergisi, altı ayda bir (Ocak ve Temmuz) yayınlanır. Dergide; Muhasebe-Maliye ile ilgili/ilişkili bilim dallarını ilgilendiren konularda hazırlanmış, özgün ve nitelikli makaleler, kitap tanıtım ve eleştirileri ile örnek olay çalışmaları yayımlanabilir.

Derginin yayıncısı, editörü ve yayın kurulu yazarların belirtmiş olduğu görüş ve düşünceler ile doğabilecek etik ihlallerinin sorumluluğunu kabul etmekle yükümlü olmayıp dergide yer alan makale ve yazıların sorumluluğu yazar(lar)ına aittir.

Dergide yayımlanacak olan eserler, daha önce bir başka dergide yayımlanmamış, yayımlanmak üzere gönderilmemiş ya da yayım için kabul edilmemiş olmalıdır. Herhangi bir bilimsel toplantıda sunulmuş ve yayımlanmamış yazılarda, toplantının adı, yeri ve tarihi belirtilmelidir.

Derginin tüm giderleri Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından karşılanma olup, dergideki tüm süreçler ücretsizdir.

ÖNEMLİ DUYURU: Dergimizin yazım kuralları APA 7 doğrultusunda güncellenmiştir. Güncellenen kurallar sayfanın sağ tarafındaki "Yazım Kuralları" başlığında yer almaktadır. Örnek şablon için tıklayınız: Makale Şablonu 


Gönderim-Kabul Süresi (Ortalama): 42,04 gün (6 hafta)

Makale Kabul Oranı: 0,59

Makale İndirme Sayısı (2018-2020): 18.042